Меню
Час роботи магазину:
  • Пн. - Пт.: 09:00 - 21:00
  • Сб. - Нд.: 10:00 - 20:00

Дерев’яні іграшки – вибір свідомих батьків

дерев'яний потяг

Іграшки – це невіддільна частина нашого дитинства. Але чи задумувались ви, що саме іграшки з дерева були досить популярними завжди? Наприклад у Стародавньому Єгипті їх використовували під час обрядів, а у Давньому Римі діти обожнювали дерев’яні фігурки у вигляді людей, тварин та навіть колісниць. Не оминули вони й Київську Русь – тоді популярністю користувалися свистульки, фігурки та тріскачки.

З появою пластику такі забавки могли втратити популярність, але все ж вони досі вважаються трендовими: люди прикрашають ялинки дерев’яними новорічними іграшками, купують розвиваючі ігри для малюків тощо. Яким же чином вироби з дерева і сьогодні впевнено тримаються в топах та відмовляються йти у забуття? Відповідь проста – завдяки своїй екологічності. Адже це гарант їх якості та безпечності для діток. А через свою доступність в ціні та довговічність такі іграшки навіть подорожують поколіннями. Зміст

Як обрати дерев’яну іграшку

Нині знайти хорошу дерев’яну іграшку не проблема, адже їх вибір дуже великий. Але перш ніж визначатись з покупкою, потрібно детально вивчити усі тонкощі таких виробів та матеріалу виготовлення, аби не помилитись у виборі.

Для того, щоб розуміти як довго іграшка служитиме, чи буде вона міцною, безпечною для малюка, і загалом наскільки якісною вона є, потрібно розумітись на експлуатаційних характеристиках того чи іншого дерева, та знати як матеріал піддається обробці.

Породи дерев, з яких виготовляються іграшки:

  • Бук – це досить доступний за ціною матеріал, але при цьому він чудово піддається токарній обробці та навіть згинається у розпареному вигляді.
  • Вільха вважається легким та м’яким матеріалом. Найчастіше з вільхи роблять музичні інструменти.
  • Липа – прекрасний варіант для тих, хто шукає іграшку, яка довго служитиме, адже вироби з липи є довговічними. Крім того, липа не тріскається при обробці.
  • Клен – це міцне та тверде дерево, тому кленові вироби дуже стійкі.
  • Сосна має приємний запах, але вона не дуже практична в обробці, тому не часто застосовується при виготовленні іграшок.
  • Червоне дерево та інші дорогі сорти зазвичай використовуються при виготовленні колекційних іграшок, але іноді такі матеріали використовуються для виготовлення дитячих іграшок.

Завдяки сучасному обладнанню іграшки з дерева можна виготовляти іграшки найрізноманітніших форм, тому вибір серед них досить великий. Вироби різняться не тільки матеріалами, формами чи кольорами, але і віковими категоріями, наприклад від 0 до 3, від 3 до 6, 8+ тощо.

іграшка дерев’яний сортер

Для того, щоб предмет розваги ніяк не нашкодив дитині, при покупці потрібно переконатись в його якості, запитавши сертифікат якості або ж перевіривши іграшку самостійно.

Не варто обирати вироби з деревини, що при обробці дає тріщини. У таких тріщинах можуть зберігатися бруд та бактерії. Тому радимо надавати перевагу тим, що мають гладеньку поверхню, якісно зашліфовані та добре покриті стійкими лаком та фарбою.

Для маленьких діток не потрібно купувати забавки, які мають дрібні деталі та гострі елементи. Краще обрати такі, що мають згладжені кути.

Радимо уточнювати чим фарбувалась та склеювалась іграшка, аби переконатись у тому, що ці компоненти не мають нічого шкідливого у своєму складі. Якщо фарба лущиться чи облазить, то краще від такої покупки відмовитись, адже це ознака неналежного зберігання або неякісних матеріалів, які використовувались при виготовленні.

Якщо ж говорити детальніше про популярні дерев’яні іграшки, то їх умовно можна розділити на три групи: ті, що розвивають, дитячий транспорт, та ігрові набори.

Дерев’яні розвиваючі ігри

За допомогою розвиваючих ігор дітям у доступній та грайливій формі пояснюється нова інформація. Такі ігри розвивають дрібну моторику, пам’ять, просторове мислення, координацію та спритність. За їх допомоги діти легко вивчають нові кольори, букви, форми, звуки та вчаться розрізняти їх між собою.

дерев’яні кубики

Так само як нас захоплює величність всім відомих єгипетських пірамід, дітлахів захоплюють ці, на перший погляд, прості іграшки-пірамідки. Малюк розуміє, що не достатньо просто хаотично одягнути кільця на стрижень чи скласти кубики, важливо саме досягнути тієї ідеальної пірамідальної форми, а для цього потрібно розвивати в собі посидючість та наполегливість.

Такі пірамідки можна сміливо купувати дітям від 9 місяців. Для трошки старших існують піраміди підвищеної складності. Але що ті, що інші неодмінно заволодіють увагою дітей.

Не менш популярними від попереднього варіанту є дерев’яні кубики, які були створені, аби навчити дітей алфавіту ще у 1963 році. І досі це чудовий спосіб вивчити літери, цифри чи навчитись розуміти, як виглядає та називається певна істота чи предмет. У цьому допомагають зображення, які наносяться на стінки кубиків. Також із кубиків дітлахи мають змогу вибудовувати різні фігури. Такі заняття допомагають у розвитку уяви.

Попри назву цієї групи товарів, кубики бувають не лише кубічної форми. Таким визначенням називають іграшки у вигляді й інших фігур, якщо вони мають певні зображення та використовуються для навчання.

Кубики – це чудовий варіант іграшки для дітей від 1 року.

Шнурівки навчають малюків уважності та акуратності. Завдяки таким іграм дітлахи освоюють різні способи шнурівки. Вони вчаться поєднувати дірочки, протягуючи крізь них шнурки та зав’язувати бантики. Ба більше, за допомогою таких іграшок діти можуть збирати цілісні картинки, зв’язавши між собою різні елементи.

Шнурівки підходять діткам від 1 року. Вони розвивають координацію рук, терпіння та посидючість. Також іграшка знайомить малюків із новою інформацією, вчить рахувати та логічно думати.

дерев’яний конструктор

Конструктор вважається, мабуть, найпопулярнішою дерев’яною іграшкою. А все завдяки тому, що він підходить для дітей будь-якого віку. Різняться вони своєю складністю, кількістю деталей та розмірами. Наприклад конструктори для зовсім маленьких мають небагато великих деталей, а моделі для доросліших мають складніші та менші елементи.

Конструктори відмінно розвивають дрібну моторику, уяву, фантазію та посидючість. За їх допомогою діти можуть побути в ролі архітекторів та інженерів, вигадуючи та вибудовуючи різні споруди.

Пазли – завжди чудовий спосіб заспокоїти та розслабити діток. Окрім цього, збираючи маленькі елементи в одне ціле, діти вчаться уважності та спостережливості, розвивають моторику, уяву та мислення.

Саме дерев’яні пазли – це ідеальний варіант для малечі. Адже їх деталі можуть бути доволі великими, тому малюк не зможе їх проковтнути, а за відсутності шкідливих речовин у фарбі та клею, використаних при виготовленні, іграшка буде повністю безпечною. Також вони є досить доступним варіантом за ціною, наприклад дитячі пазли з небагатьма елементами можна придбати вартістю від 130 грн.

Віковий діапазон для пазлів взагалі необмежений. Для найменших підійде пазл із декількох великих елементів, які потрібно правильно скласти. А старшим дітям сподобається 3D пазл, який є мініатюрною версією чого-небудь.

Сортери – це корисна гра, яка вчить сортувати предмети за кольорами, розмірами чи формою. Основна мета гри – навчити малюка думати логічно та відрізняти предмети за різними ознаками. Дітлахи з радістю сидять за дерев’яними сортерами, навчаючись аналізувати та запам’ятовувати.

За принципом гри є основа, яка може бути у вигляді будь-якого предмета. Вона має стінки та отвори в них. Також в наборі є фігурки, які треба підібрати по кольору стінок або за формою отворів та покласти до середини основи через відповідний отвір.

Широкий асортимент таких іграшок дозволяє підібрати сортер для дитини віком від 1 року.

Дерев’яний транспорт для найменших

Ще одна популярна категорія – транспорт із дерева. Сюди відносяться велобіги та каталки, машинки, залізниці, літаки тощо. Такий варіант є безпечнішим від металевих або ж пластикових виробів, тому він так легко підкорює серця батьків. А завдяки своїй міцності та яскравості його обожнюють і малюки.

дерев’яний велобіг

Велобіг, він же беговел або балансувальний велосипед, з’явився в Україні не так давно. Хоча сам по собі такий транспорт мав попит ще до появи класичного велосипеда. За допомогою велобіга поштарі розвозили пошту, адже так було значно швидше, ніж пішки. Але тепер цей транспорт вважається замінником велосипеда для малечі. І, попри нещодавню появу балансувальних велосипедів у нас, вони вже встигли підкорити далеко не одного маленького українця.

Дерев’яний велобіг виглядає майже так само, як і звичайний велосипед, але він не має педалей та ланцюга. Тож для того, щоб їхати на ньому, дитині потрібно лише відштовхуватися ногами від землі. Для найменших виробляються велобіги, які мають додаткові колеса для кращої рівноваги. Такий вид транспорту рекомендується для дітей віком від одного року.

Значною перевагою беговела є рівномірне навантаження, завдяки чому виробляється рівна постава. Наприклад у триколісному велосипеді значна частина навантаження йде на суглоби, коли у велобіга таке навантаження відсутнє.

Велобіг – хороший засіб для малюка, який хоче навчитися кататись на звичайному велосипеді. Існує думка, що дитині після велобігу досить важко перевчитись кататись на класичному велосипеді, але це не правда. Він чудово підходить для того, щоб розвивати координацію, баланс та уважність дитини, вивчати елементарні правила дорожнього руху та правила безпеки, а це безперечно важливі навички при їзді.

Каталки трішки схожі на велобіги, адже на них, як і в попередньому випадку, сідають верхи та відштовхуються ногами. Але при цьому вони мають значні відмінності. Ззовні каталки можуть бути у вигляді будь-чого: машини, мотоцикла, тварини й так далі. Часто вони мають додаткові функції: в каталках облаштовують ігрові панелі чи сортери. Їх функція – розважати та навчати малюків.

Інколи до каталок прилаштована додаткова ручка або мотузка. Це дозволяє батькам скеровувати напрямок малюка та надає дітлахам можливість возити іграшку за собою. Такі каталки підходять навіть для найменших діток. Вони зміцнюють м’язи, вчать тримати рівновагу, допомагають розвивати моторику рук, координацію, та вестибулярний апарат.

До категорії дерев’яного транспорту також відносяться різноманітні машинки. Вони мають яскравий вигляд та цікаві у грі. Наприклад такою є поліцейська машина. Її червоний колір, висока драбина, сигнальні вогні та інші деталі одразу привертають увагу. Придбати якісну дерев’яну машинку можна вартістю від 500 грн.

Перевагою дерев’яних машинок є простота у догляді та міцна конструкція. Завдяки цим факторам виріб зможе якнайдовше прослужити навіть найзавзятішим маленьким розбишакам.

Такі машинки чудово підійдуть для малюків від 12 місяців, оскільки вони бувають досить об’ємними та при цьому абсолютно безпечними. А машинки, які мають більшу кількість деталей точно сподобаються старшим дітям.

Дерев’яні ігрові набори

Цю категорію іграшок обожнюють більшість дітей, адже тут можна знайти різноманітні ігрові набори, за допомогою яких можна зіграти у безліч рольових ігор та уявити себе шеф-кухарем, лікарем чи будь-ким іншим.

дерев'яний набір «чайний сервіз»

Набори дозволяють без зайвих витрат часу та коштів придбати для гри одразу усе необхідне. Їх існує досить багато: це можуть бути тематичні лялькові набори, набори-імітації певних професій тощо.

Для того, щоб вибрати ігровий набір варто відштовхуватися від віку, статі та інтересів дитини. Наприклад, якщо дитина захоплюється кулінарією, то їй сподобаються продуктові та кухонні набори. До кухонного набору може входити різноманітний посуд, духова піч, плита, раковина тощо. Повноцінний кухонний набір обійдеться приблизно в 3000-4000 гривень. Також додатково до нього можна придбати чайний сервіз, який допоможе дитині вивчити правила сервірування та поведінки за столом.

А для того, щоб зробити захопливішою гру ляльками, можна обрати ляльковий будиночок. Таким набором не лише весело гратись, але й цікаво його збирати, адже, окрім того, що потрібно зібрати сам будинок, малечі випаде можливість уявити себе справжнім дизайнером та розставити меблі на свій смак.

Хлопці, які захоплюються роботою руками та інструментами оцінять столярний верстак. До такого набору входить верстак та різноманітні інструменти: пила, молоток, гайковий ключ, плоскогубці, гайки, прилади для вимірювання тощо.

Аби навчити дитину елементарних правил фінансової грамотності радимо звернути увагу на касові апарати. В ігровій формі діти легко навчаться рахувати гроші, розуміти їх цінність та правильно поводитися під час покупок.

Окрім веселощів діти отримують ще й користь від таких ігор, адже вони розвивають фантазію, моторику та допомагають вивчати нову інформацію. Неабиякою перевагою ігрових наборів є можливість показати дитині складнощі світу, що її оточує та навчитись ці складнощі розуміти.

Де придбати дерев’яні іграшки

Знайти потрібну іграшку не складає жодних проблем, адже нині існує безліч магазинів із дитячими товарами. Одним із таких є магазин іграшок test.brille. Це мережа магазинів, де можна придбати якісну дерев’яну іграшку за доступною ціною.

Окрім дерев’яних іграшок test.brille представляє широкий асортимент дитячих товарів на будь-який смак: м’які іграшки, ляльки, транспорт на радіокеруванні, товари для творчості, дитяча зброя, товари для активного відпочинку тощо.

Для зручності покупців було створено сайт магазину test.brille. Усі товари тут розділені на рубрики, а для швидшого пошуку на сайті є фільтри (ціна, колір, матеріал, серія, персонаж, вікова категорія тощо), за якими легко знайти бажаний товар.

Игрушки серии Sylvanian Families


Дерев'яні іграшки
Детальніше

Отже, дерев’яні іграшки – це не тільки чудові забавки, але і гарний спосіб турбуватися про безпеку дітей та чисте довкілля, адже якісні та натуральні матеріали не несуть ніякої шкоди навколишньому середовищу та безпосередньо малюкам. Тому, знаючи основні тонкощі вибору, батьки мають змогу придбати для своїх малюків неймовірну іграшку, що довго прослужить та стане справжнім другом.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
   Погано           Добре